Lenovo Thinkpad T14s G1
Part# TLT14SG1RMX01P
EAN:5707271594867
·
Processor
Ryzen5 PRO 4650U
·
RAM
8GB DDR4
·
Hard Drive
256GB SSD M.2
·
Screen size
14"
·
Resolution
1920 x 1080 (FHD)
·
Graphics
Integrated Graphics
·
OS
Windows 11 Pro
·
OS language
MULTI
·
Keyboard
NORDICS
·
Warranty
3 Year Return to Base Warranty
Charger not included
Native product specifications. The product description originates from 1WorldSync. Foxway accepts no responsibility for error or misinformation in product descriptions from 1WorldSync.
Product specifications
| Product Description | Lenovo Thinkpad T14s G1 - 14" - AMD Ryzen 5 Pro - 4650U - 8 GB RAM - 256 GB SSD - Nordic - refurbished |
| Manufacturer Warranty | Limited warranty - return to base - 3 years |
| Processor | AMD Ryzen 5 Pro 4650U / 2.1 GHz, up to 4 GHz / 8 MB Cache |
| Product Type | Notebook |
| Display | 14" 1920 x 1080 / Full HD |
| Input Device | TrackPoint, UltraNav |
| Operating System | Win 11 Pro - Nordic |
| Memory | 8 GB DDR4 |
| Keyboard | Nordic |
| Pricing Type | Premium+ - refurbished |
| Graphics | AMD Radeon Graphics |
| Storage | 256 GB SSD |
General features
| Product Type | Notebook |
| Operating System | Windows 11 Pro - Nordic |
RAM
| RAM | 8 GB |
| Technology | DDR4 SDRAM |
| Form Factor | SO-DIMM 260-pin |
Warranty
| Service & Support | Limited warranty - return to base - 3 years |
Storage capacity
| Main Storage | 256 GB SSD M.2 |
Compliance
| Included Accessories | Power adapter |
| Pricing Type | Premium+ - refurbished |
Display
| Type | 14" |
| Resolution | 1920 x 1080 (Full HD) |
| Widescreen | Yes |
| Image Aspect Ratio | 16:9 |
Processor
| CPU | AMD Ryzen 5 Pro 4650U / 2.1 GHz |
| Max Turbo Speed | 4 GHz |
| Number of Cores | 6-core |
| Cache | L3 - 8 MB |
| Features | 12 Threads |
Audio & graphics
| Graphics Processor | AMD Radeon Graphics |
| Video System Features | Integrated graphics |
Keyboard
| Type | Keyboard, TrackPoint, UltraNav |
| Keyboard Layout | Nordic |